FILTRY
Filtry     Rodzaje filtrów     Producenci filtrów     Ciekawostki     Kontakt

Rodzaje filtrów

Filtry stosowane w elektronice
Filtry przetwarzania sygnałów
Filtry stosowane w optyce
Filtry stosowane w motoryzacji
Filtry do wodyPartnerzy

biuro rachunkowe Wrocław
REWIZOR - wrocławska firma świadcząca usługi z zakresu podatków na terernie Wrocławia.

parking okęcie
miejsca parkingowe w pobliżu lotniska Okęcie.

transport warszawa
firma świadcząca kompleksowe usługi transportu w Warszawie.

Filtry przetwarzania sygnałów

Filtr cyfrowy jest to algorytm realizowany przez program komputerowy, może tez być realizowany przez cyfrowy układ sekwencyjny. Algorytm ten w reakcji na ciąg próbek sygnału dyskretnego podanego na swoje wejście odpowiada ciągiem próbek wyjściowych,. Następuje to zgodnie z deterministyczną funkcją przejścia. Funkcja przejścia może być liniowa lub nieliniowa. Filtry cyfrowe można podzielić na dwie grupy: Filtry o skończonej odpowiedzi impulsowej oraz filtry o nieskończonej odpowiedzi impulsowej.

Filtr Kalmana jest to algorytm rekurencyjnego wyznaczania minimalno-wariancyjnej estymaty wektora stanu modelu liniowego dyskretnego układu dynamicznego na podstawie pomiarów wyjścia tego układu.

Filtr o charakterystyce pierwiastka z podniesionego kosinusa - filtr ten jest stosowany do przetwarzania impulsów w odbiornikach i nadajnikach radiokomunikacyjnych. Stosuje się te filtry w systemach wykorzystujących modulację QPSK. Filtr ten przeciwdziała powstawaniu niekorzystnego zjawiska interferencji międzysymbolowych.
Copyright © 2008 Filtry - strona o filtrach.